Різновиди систем самонесучих ізольованих дротів

Різновиди систем самонесучих ізольованих дротів

СІП - скручені в джгут навколо (голого або ізольованого) несучого нульового дроту ізольовані дроти з ізоляцією з світлостабілізованого поліетилену.

В даний час, існують три системи СІП, що володіють певними перевагами і недоліками. Характеристику кожної з цих систем розглянемо в таблиці:

Система СІП Марка СІП в Україні Характеристика
АМКА ("фінська"система) СІП-1 Навколо неізольованого ("голого") несучого нульового проводу скручені ізольовані фазні дроти. Несучий трос виконаний з алюмінієвого сплаву високої міцності.
TORSADA("французька"система) СІП-2А Навколо ізольованого несучого нульового проводу скручені ізольовані фазні дроти. Несучий трос виконаний з алюмінієвого сплаву високої міцності.
EX Four Core ALUS("шведська"система) СІП-4 Несучий провід відсутня. Всі провідники з алюмінію. Всі провідники рівного перетину.

Таким чином, можна виділити "фінську" систему з неізольованою несучою жилою та "французьку" систему з ізольованим нульовим дротом. При підвісці СІП, зробленого по "французькій" системі, спостерігається значне навантаження на несучий трос. Через це проектуються зменшені прольоти між опорами і, як наслідок, збільшується кількість лінійно-зчіпної арматури. У "фінської" системи повітряної підвіски контакт арматури з несучим тросом більш надійний - це дозволяє збільшити анкерні і проміжні прольоти і зменшити кількість арматури(яка є дорогою).

В "шведській" системі несучий дріт відсутній, а підвіска системи здійснюється одночасно за всі провідники, тобто механічне навантаження рівномірно розподілена між нульовим і фазними провідниками, що додає системі більшу механічну міцність в порівнянні з "фінською" і "французькою" системами. "Шведська" система не тільки найбільш надійна, але й економічно вигідніша. Ціна СІП-4 на 10% нижча від вартості аналогічно обраних по перерізу дротів з несучим нульовим дротом через відсутність досить дорогого спеціального процесу переробки сплаву. У даному випадку зниження ціни досягається не погіршенням якостей, а лише застосуванням прогресивної системи підвіски.

В Росії виробники СІП пішли далі, розробивши додатково свої системи і виробляють СІП-1А – аналог "французької"системи з ізольованим нулем, але з ізоляцією з термопластичного поліетилену і СВП-2 - аналог системи AMKA, але з ізоляцією із сіланозшитого поліетилену .

Всі записи
Contact info
Телефонуйте
(03433) 49-3-29 +38 (067) 350 64 66
або зв’яжіться іншим зручним для Вас способом
Telegram Viber WhatsApp