Етапи виробництва кабелю

Етапи виробництва кабелю

Процес виробництва кабельної продукції можна розділити на декілька основних етапів.

Перший етап – це первинна обробка катанки (сировини, з якої виготовляється провідникова основа кабелю).

Другий етап - виготовлення з катанки жили. Для здійснення цієї операції використовують т.з. волочильні машини, а сам процес називається волочінням. Виробництво багатожильних мідних жил здійснюється на крутильних машинах, де так звана пасьма (набір, що складається з декількох тонких проволок) скручується в стренгу (заготовка, з якої буде виготовлятися кабель). Скрутка стренги може бути як лівою, так і правою.

Третій етап – накладення за допомогою екструзійної лінії на струмопровідні жили ізоляційної оболонки. Основною сировиною, що використовується на даному етапі виробництва, є гранульований полівінілхлоридний пластикат - суміш полівінілхлориду і цілого ряду присадок: пластифікаторів, наповнювачів, стабілізаторів, яка виготовляється методом полімеризації. В центральній частині екструзійної лінії (екструдері) відбувається плавлення гранул пластикату і видавлювання через кільцевий зазор розм'якшеної пластмаси. Так формується оболонка, що накладається на жилу. За головкою екструдера розміщується охолоджуюча ванна, в яку попадають жили майбутнього кабеля після нанесення на них ізоляції. Ванна повинна бути такої довжини, щоб ізольована жила при стандартній швидкості нанесення ізоляції встигла охолодитися до 60-70 °С.

Зниження температури до вказаних параметрів необхідне для запобігання деформації ізоляційної оболонки. При виробництві багатожильних кабелів їх ізольовані жили скручуються. Для виконання цієї роботи використовують крутильні машини дискового типу, які обладнанні скручуючими механізмами. Якщо на кабель потрібно нанести ще загальну оболонку, то заготовка попадає на екструзійну лінію, де описаним вище способом наноситься загальна оболонка.

Заключний етап: готовий кабель подається на розбухтовку. Тут же він проходить ВТК, упаковується і відгружається на реалізацію.

Всі записи
Contact info
Телефонуйте
(03433) 49-3-29 +38 (067) 350 64 66
або зв’яжіться іншим зручним для Вас способом
Telegram Viber WhatsApp